Hlavní menu:
Americká hypotéka
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Jak najít nejvýhodnější termínovaný vklad

13.11.2019

Termínovaný vklad nebo také termínovaný účet je konto, na kterém se nám peníze zúročí lépe, než na běžném účtu. Jsou zde ale také určitá omezení. Vyšší úroková sazba je podmíněna tím, že s penězi nemůžeme volně nakládat. Vložení finance si nemůžeme v případě potřeby jen tak vybrat, jsou zde uloženy po určitou dobu, a to po několik týdnů, měsíců nebo dokonce let. Nehodí se k pravidelnému spoření měsíčních menších částek, k tomu se lépe hodí spořící účet.To, kterou nabídku přijmeme, záleží na výši částky, kterou chceme k tomuto procesu využít, a také se orientujeme podle doby, po kterou tyto peníze můžeme postrádat. Důležitá je samozřejmě i výše úrokové sazby. Neměli bychom ji ale brát jako hlavní nebo jediné kritérium.

Jak postupovat při výběru termínovaného vkladu?

  1. Stanovte si částku, kterou chcete zúročit.
  2. Určete si dobu, po kterou si můžete dovolit nemít peníze k dispozici. Zohledněte i nějaké horší scénáře a nenadálé situace. K dispozici jsou termínované vklady s kratší i delší lhůtou. Část peněz si můžeme uložit na déle a část jen na několik měsíců, pokud si nejsme úplně jisti.
  3. Kam peníze vlastně uložit? K dispozici jsou velké ověřené společnosti nebo menší záložny s větším rizikem, ale také s vyšším úrokem.
  4. Vyhovuje vám osobní návštěva pobočky nebo byste raději vše vyřizovali online? Některé společnosti mají málo poboček a nemusí být přímo ve vašem dosahu.
  5. Sestavte si seznam možných společností, jejich výhody a nevýhody a postupně si je odškrtávejte, než vám zbyde ta, pro kterou se pak pravděpodobně i rozhodnete.


Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.