Hlavní menu:
Stavební spoření má stále řadu výhod
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Proč mít stavební spoření

11.8.2015

Chystáte se pořídit si bydlení nebo plánujete rekontrukci toho stávajícího? Máte možnost využít stavebního spoření - finančního produktu, který byl zaveden právě pro tyto situace, a jenž navíc nabízí řadu dalších výhod.

Je pravdou, že z důvodu změny parametrů v důsledku ekonomických reforem je stavební spoření o něco méně výhodné, než tomu bylo dříve, ale stále tento produkt zůstává výhodnou volbou pro ty, kteří se chystají kopupit nebo vylepšit své bydlení.Cílová částka

Základním principem stavebního spoření je ukládání peněz na účet až k dosažení tzv. cílové částky. Ta může být různá - pohybuje se od desítek tisíc až po stovky tisíc Kč. Každopádně k finančním prostředkům, které na stavební spoření vložíte, přispěje stát určitým procentem. Po dosažení cílové částky můžete požádat o úvěr ze stavebního spoření - ten mívá zpravidla velmi výhodnou úrokovou sazbu.

Na co lze "stavebko" využít

Úvěr ze stavebního spoření pak lze využít například na:

  • Pořízení bytu nebo rodinného domu
  • Stavbu rodinného domu
  • Rekonstrukci a úpravu nebytového prostoru na bytovou jednotku
  • Koupi stavebního pozemku
  • Rekonstrukci nebo údržbu bytu nebo rodinného domu

Stavební spoření je výhodný produkt na financování bydlení s podporou státu a pokud plánujete pořízení nebo vylepšení svého bydlení, je to produkt určený přesně pro Vás.


Doporučujeme: Nejste-li si jistí, zda nebude peníze, které jste ochotni na stavebko posílat, v dohledné době potřebovat, zvolte raději jinou variantu spoření, například spořicí účet. Výnosy sice nejsou takové, ale nebudete kráceni, rozhodnete-li se peníze vybrat dříve.
Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Více o tématu studentské půjčky se můžete dozvědět například zde. Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.