Hlavní menu:
Americká hypotéka
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Jak se dá ušetřit za vodu

3.6.2015

Jak dosáhnout snížení nákladů za vodu, aniž bychom se museli nepříjemně omezovat? Postačí určitá změna návyků a projeví se to pozitivně na rodinném rozpočtu.

Jak nakládat s vodou v koupelně

V koupelně spotřebujeme vody nejvíce. Při každodenní hygieně si tedy osvojme správné návyky. Velkým nešvarem je tekoucí voda během čištění zubů, ta dokáže během jednoho čištění spotřebovat až 10 litrů vody zcela zbytečně. Odpusťte si pravidelně koupel ve vaně a raději se sprchujte. Pákové baterie jsou úspornější než kohoutkové. Pozornost věnujte i WC, existují úsporné typy záchodových nádržek.Investice do nové pračky

Nové pračky spotřebují i o polovinu méně vody, než ty staré, navíc dokážou nastavit vhodnou délku pracího cyklu a podle váhy prádla zvolí i potřebné množství vody. Vždy je dobré využít plnou kapacitu pračky, pokud touto funkcí vaše pračka nedisponuje.

Šetříme s vodou v kuchyni

V kuchyni spotřebujeme nejvíce vody mytím nádobí. Nejméně úspornou variantou je mytí pod tekoucí vodou. Během jednoho běžného mytí proteče až 80 litrů vody. Pouvažujte o myčce nádobí. Její spotřeba je 15 až 20 litrů na jeden cyklus. U myčky i pračky se zaměřte na jejich energetickou třídu. Nejúspornější jsou ty označené A+++. Myčku spusťte, až když je zcela naplněna, a vyžívejte úsporné programy.

Úspora na zahradě

Majitelé zahrady potřebují vodu na její zalévání. Ušetříte, pokud využijete dešťovou vodu, nachytanou do sudů. Tu lze využít třeba i na mytí automobilu. Pokud k těmto činnostem využijete vodu z vodovodního řádu, navýšíte spotřebu o stovky litrů.


Navštivte také webové stránky Maxi-Půjčky.cz. Kromě přehledu nejrůznějších typů půjček tam naleznete také spoustu dalších důležitých informací a rad spojených s financemi. Odkaz přímo zde.Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.