Hlavní menu:
Americká hypotéka
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Půjčujte si zodpovědně

17.2.2015

Někdy se zadlužení nelze vyhnout, klasickou situací je financování vlastního bydlení. Půjčky patří ke stylu života dnešních domácností a ne vždy jsou špatným řešením. Dodržíte-li zásady, jak se zadlužit zodpovědně a správně, potíže vám většinou nehrozí.

Jen na důležité věci

Půjčit si na novou televizi nebo na dovolenou je rozmar. Pokud se vám pokazí auto, pračka nebo složenky nepočkají, může být půjčka vhodným řešením, podobně jako dobře promyšlená hypotéka na dům. Jestliže ale něco ve skutečnosti nutně nepotřebujete, raději si našetřete nebo počkejte, až bude vaše finanční situace lepší.Nepůjčujte si v těžké finanční situaci

Půjčka se může zdát skvělým řešením, pokud už netušíte, z čeho své výdaje zaplatit, je to ale pouze krátkodobý pocit a brzo vás dostihnou potíže se splácením, penále a možná i exekuce. Lákavé jsou zejména krátkodobé nebankovní půjčky, u kterých není třeba dokládat příjem a poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků.

Celková cena půjčky

Nezajímejte se jen o úrokovou sazbu. Půjčku nejlépe vystihne údaj RPSN (roční procentuální sazba nákladů), která udává, o kolik přesně úvěr přeplatíte. Vždy porovnejte několik půjček od různých finančních institucí.

Nesplácejte půjčky půjčkou

Pokud se zadlužujete, vždy s vědomím, že budete schopni splácet. Vzít si půjčku, kterou splatíte předchozí dluh, je velmi častá chyba. Raději se snažte domluvit s věřitelem na novém splátkovém kalendáři a najít jakýkoliv způsob, jak půjčku zaplatit bez dalšího zadlužení. Snadno byste se mohli dostat do kolotoče půjček, ze kterého se těžce vystupuje.

Prostudujte si smluvní podmínky

Než něco podepíšete, důkladně si pročtěte smluvní podmínky, včetně drobného písma a poznámek pod čarou. Tam bývají ty nejzásadnější věci. Pokud něčemu nerozumíte nebo máte pochybnosti, nepodepisujte.Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.