Hlavní menu:

Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Půjčky - na co nesmíme zapomenout

23.6.2015

Abychom minimalizovali rizika, která jsou s půjčkou spojena, měli bychom si dát pozor na několik důležitých zásad:

  • Dobře si rozmyslete, zda je půjčka opravdu tím nejlepším řešením Vašich finančních starostí, nebo zda to není jen vytloukání klínu klínem.
  • Vybírejte z nabídky více půjček a neberte hned tu první, se kterou Vás někdo osloví.
  • Dívejte se při porovnávání půjček hlavně na hodnotu RPSN, nikoli jen na úrokovou sazbu. RPSN Vám daleko přesněji ukáže, kolik Vás půjčka bude stát.
  • Žádejte o půjčku spíše známé a ověřené společnosti než malé a neznámé firmy nebo soukromé osoby.


  • Důkladně čtěte smlouvu o půjčce před jejím podpisem. Zejména se zaměřte na pasáže psané malými písmeny.
  • Pokud je to možné, dávejte přednost bankovním půjčkám. Ty mají zpravidla nižší úrok a nižší rizika.
  • Půjčka vyžadující poplatky předem je podezřelá - solidní půjčky jsou zpravidla bez poplatků za vyřízení.
  • Zjistěte si, jak je to u dané půjčky s předčasným splacením a jaké případné sankce jsou za předčasné splacení účtovány.
Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Více o tématu studentské půjčky se můžete dozvědět například zde. Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.