Hlavní menu:
Důchodové pojištění
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Informace o důchodovém pojištění

5.12.2014

Důchodové pojištění je dlouhodobé, bezpečné a státem podporované spoření finančních prostředků. Jeho hlavním cílem a smyslem je to, aby měl člověk v seniorském věku zajištěnou dostatečnou finanční rezervu.

Jak je v poslední době čím dál častěji zmiňováno - podíl seniorů v populaci se zvyšuje, naproti tomu počet lidí v produktivním věku se snižuje a z tohoto trendu vyplývá, že na důchody seniorům plyne stále méně a méně prostředků. Jednoduše řečeno - peněz na důchody bude v budoucnu stále méně.Proto je nejen rozumné, ale také nutné odkládat si finanční prostředky uz zavčasu - například formou penzijního pojištění.

Výhody a nevýhody důchodového pojištění

Mezi hlavní výhody penzijního pojištění patří fakt, že částka, kterou si spoříme, je nám známa dopředu, protože se odvíjí od parametrů naší smlouvy - konkrétních splátek a celkové doby trvání pojištění.


Ke každému důchodovému pojištění lze také sjednat množství dalších připojištění a nastavit si tak smlouvu ještě více podle svých představ. K dalším výhodám patří daňová uznatelnost investovaných peněz - lze je odpočítat od daňového základu. A samozřejmě také státní příspěvky - k částce, kterou každý měsíc na penzijní pojitění posíláme, dostáváme navíc i státní příspěvek.

Peníze až v důchodu

Co se týče negativních vlastností penzijního pojištění je třeba zmínit minimální flexibilitu - když už jednou smlouvu uzavřeme, je téměř nemožné změnit její parametry. Nevýhodnou je také to, že na peníze, které si šetříte, můžete sáhnout až za poměrně dlouhou dobu - pokud "penzijko" uzavíráte jako mladí, může to být až za několik desítek let. Díky tomu ale máte jistotu, že Vám peníze do důchodu na penzijním pojištění vydrží. Pojištění samozřejmě můžete ukončit dříve, ale tato varianta je pro vás velice nevýhodná, takže ji v žádném případě nedoporučujeme - přijdete o spoustu peněz.Další témata:Jak vydělávat na InstagramuJak najít nejvýhodnější termínovaný vkladDružstevní záložnyJak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Více o tématu studentské půjčky se můžete dozvědět například zde. Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.