Hlavní menu:
Důchodové pojištění
Důležité: Povšimněte si data publikování článku. Údaje v něm uvedené již nemusí být platné.

Informace o důchodovém pojištění

5.12.2014

Důchodové pojištění je dlouhodobé, bezpečné a státem podporované spoření finančních prostředků. Jeho hlavním cílem a smyslem je to, aby měl člověk v seniorském věku zajištěnou dostatečnou finanční rezervu.

Jak je v poslední době čím dál častěji zmiňováno - podíl seniorů v populaci se zvyšuje, naproti tomu počet lidí v produktivním věku se snižuje a z tohoto trendu vyplývá, že na důchody seniorům plyne stále méně a méně prostředků. Jednoduše řečeno - peněz na důchody bude v budoucnu stále méně.Proto je nejen rozumné, ale také nutné okldádat si finanční prostředky uz zavčasu - například formou penzijního pojištění.

Výhody a nevýhody důchodového pojištění

Mezi hlavvní výhody penzijního pojištění patří fakt, že částka, kterou si spoříme, je nám známa dopředu, protože se odvíjí od parametrů naší smlouvy - konkrétních splátek a celkové doby trvání pojištění.


Ke každému důchodovému pojištění lze také sjednat množství dalších připojištění a nastavit si tak smlouvu ještě více podle svých představ. K dalším výhodám patří daňová uznatelnost investovaných peněz - lze je odpočítat od danového základu. A samozřejmě také státní příspěvky - k částce, kterou každý měsíc na penzijní pojitění posíláme, dostaneme státní příspěvek.

Peníze až v důchodu

Co se týče negativních vlastnosti penzijního pojištění je třeba zmínit minimální flexibilitu - když už jednou smlouvu uzavřete, je téměř nemožné změnit její parametry. Nevýhodnou je také to, že na peníze, které si šetříte, můžete sáhnout až za poměrně dlouhou dobu - pokud "penzijko" uzavíráte jako mladí, může to být až za několik desítek let. Díky tomu ale máte jistotu, že Vám peníze do důchodu na penzijním pojištění vydrží.Další témata:Jak si půjčovat zodpovědněČSOB Půjčka nejen na lepší bydleníJak můžeme ušetřit za voduPůjčky bez nahlížení do registruPůjčky začínajícím podnikatelůmPůjčky 30000 ihned do 5 minut na účtěRychlá půjčka před výplatou - infoStudentská půjčka od České spořitelnyPůjčky na MD - půjčky na mateřské


Náš tip: Více o tématu studentské půjčky se můžete dozvědět například zde. Informace o státní studentské půjčce a možnostech získání půjčky pro studenty od banky lze najít také na těchto stránkách. Půjčka pro studenty je zkrátka oblíbeným produktem, který nabízí banky i nebankovní společnosti. Jednou z nejjednodušších a nejrychlejších půjček je půjčka na OP ihned a hotově.Všechna práva vyhrazena © 2014. Studentská-půjčka-rychle.cz Před využitím informací získaných na našich stránkách doporučujeme údaje konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených. Provozovatel taktéž není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů.